O MNIE

KILKA SŁÓW O MOJEJ OSOBIE I MALARSKIEJ PASJI

ROBERT FIRSZT

Jestem malarzem średniego pokolenia, ur. w 1966 r. – absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zielonej Górze o profilu dekorator wnętrz. Od 30 lat pracuję zawodowo jako rzeźbiarz. Jestem autorem wielu realizacji rzeźbiarskich i prac znajdujących się w kolekcjach na całym świecie. Uczestniczyłem w wystawach rzeźby i malarstwa w kraju i za granicą – głównie w Kanadzie gdzie jako rzeźbiarz miałem okazję pracować przez wiele lat.

Jestem czynnym pilotem szybowcowym, członkiem Aeroklubu Podhalańskiego w Małopolsce, miłośnikiem lotnictwa i jego historii a także z czego jestem dumny, z lotniczymi tradycjami rodzinnymi. Mój wujek Leonard Firszt służył w 7 Pułku Bombowców Nurkujących, latał na maszynach Tu-2 oraz Pe-2, był strzelcem pokładowym/radiooperatorem.

Moją ulubioną techniką malarską jest akryl ale lubię i praktykuję również malarstwo olejne. Zapraszam do zapoznania się z fragmentem mojego dorobku malarskiego. Możecie Państwo ocenić moje pace oglądając je w galerii strony. Mam nadzieję, że styl malarski jaki wypracowałem przypadnie Państwu do gustu i zdecydujecie się na zamówienie obrazu, kupno oryginału lub reprodukcji do czego serdecznie zapraszam.

Z wyrazami szacunku
Robert Firszt